Literatúra

Ponúkame na predaj publikácie, ktoré sú určené predovšetkým pacientom a fyzioterapeutom. V pravom stĺpci si môžete vybrať produkty alebo literatúru ktorá Vás zaujíma, uvádzame vždy jej foto-ukážku, krátky popis a cenu s DPH. 


Ponúkaná literatúra nie je dostupná v kníhkupectvách.Odporúčanie

Všetky produkty je možné zakúpiť priamo u nás v ambulancii alebo ich zasielame na dobierku

Nezabudnite vždy uviesť názov produktu, množstvo a adresu na ktorú máme zvolené produkty zaslať.

 
koleno_web.jpg

Léčime si koleno sami

R.McKenzie

Táto kniha zoznamuje pacientov s aktívnym autoterapeutickým návodom, ako sa rýchlo a efektívne liečiť a akým spôsobom predcházať návratu bolestí kolena a iných pridružených bolestí. Väčšina ľudí si môže na základe tejto knihy odstrániť aj dlhotrvajíce bolesti kolena, pokiaľ starostlivo dodržiavajú cvičebný program popísaný v publikácii.


Viac informácií o McKenzie-ho metóde
www.mckenzie.sk

Cena publikácie: 8,50€ s DPH

Objednať

Léčime si bolesti krční páteře sami

Léčime si bolesti krční páteře sami

R.McKenzie

Publikácia je určená pre väčšinu pacientov, ktorí hľadajú radu ako začať s pohybovým programom a aké doporučenia majú dodržiavať. Nájdu tu bohatú obrázkovú dokumentáciu pre lepšie pochopenie jednotlivých cvikov ale aj vysvetlenie množstva chýb, ktorých sa vo väčšine prípadov pacienti dopúšťajú v bežnom živote.

Viac informácií o McKenzie-ho metóde
www.mckenzie.cz

Cena publikácie: 8,50€ s DPH

Objednať

Léčime si záda sami

Léčime si záda sami

R.McKenzie

Ak máte problémy s chrbticou (dolnou driekovou časťou), tak práve táto publikácie Vám môže pomôcť ako sa itýchto bolestí zbaviť. Kniha sprevádza čitateľa najčastejšou podstatou problémov, na fotkách ukazuje vykonávanie jednotlivých cvikov a popisuje spôsob ich vykonávania. Publikácia je určená pacientom ale aj fyzioterapeutom

Cena publikácie: 9,50€ s DPH

Objednať


Léčime si rameno sami

Léčime si rameno sami

R.McKenzie

Publikácia R.McKenzie-ho a spoluautorov približuje pacientom a ich terapeutom problematiku bolestivého ramena. Táto oblasť patrí medzi najbolestivejšie kĺby ľudského tela. Cielené cvičenie môže priviesť úľavu od bolesti. Kniha čitateľa sprevádza autoterapiou ale aj prevenciou, za účelom vzniku bolestí predchádzať. Kniha je podložená množstvom fotografií a názorných ukážok.

Cena publikácie: 8,50€ s DPH

Objednať

NZ_inga_obalka.jpg

Akrální vzpěrná cvičení pro NAPŘÍMENÁ ZÁDA

PhDr. Ingrid P. Špringrová Ph.D.

Publikácia predstavuje 22 najčastejších cvikov a ich 12 variant. Tento výber predstavuje najčastejšie zadávané zostavy cvikov terapeutmi ACT pre domáci tréning.

V publikácii nájdete:
- stručný prehľad základných princípov, ktoré definujú cvičenie ACT,
- 22 cvikov a ich 12 variánt s inštruktážnym popisom a fotodokumentáciou,
- prehľad možností aplikácie ACT pre rôzne aplikácie v klinických odboroch

Cena publikácie: 10,00€ s DPH

Objednať

Akrální vzpěrná cvičení

Akrální vzpěrná cvičení pro NAPŘÍMENÁ ZÁDA U KOJENCŮ A DĚTÍ

PhDr. Ingrid P. Špringrová Ph.D.

Metóda Akrální koaktivační terapie je ideálnym nástrojom pre úpravu chybných pohybových vzorov u detí a táto publikácia Vás tiež provedie motorickým vývojom u kojencov.
Pomocou vzopretia do rúk a nôh (akier končatín), rozvíja metóda ACT motorické schopnosti u kojencov a učí rodičov, ako s nimi správne manipulovať.

Cena publikácie: 11,00€ s DPH

Objednať


Funkce, diagnostika, terapie hlubokého stabilizačního systému

Akrálna vzpěrná cvičení pro NAPŘÍMENÁ ZÁDA U SPORTOVCŮ

PhDr. Ingrid P. Špringrová Ph.D.

Metóda ACT prispieva ku zvýšeniu silovej kondície a športovému výkonu. Skúsenosti s touto metódou majú aj vrcholoví športovci, ktorí ju úspešne zaradili do svojich tréningových procesov.

Akrálna koaktivačná terapia je uceleným systémom cvičenia vo fyzioterapii. Ide o cielený spôsob cvičenia a terapie pre športovcov a jedincov, ktorí si potrebujú zlepšiť techniku športu a riešiť problémy pohybového aparátu, které športovú výkonnosť niekedy sprevádzajú.


Cena: 11,00€ s DPH

Objednať

Cvičení na pružném velkém míči

Cvičení na pružném velkém míči

PhDr. Ingrid P. Špringrová Ph.D.
2. rozšírené vydanie

Ide o 102 stránkovú publikáciu, ktorú autorka venuje všetkým, ktorí majú chuť pre seba a svoje telo niečo urobiť. Publikácia má slúžiť ako inštruktážny materiál nie len samotným pacientom či športovcom, ale aj ich terapeutom. Na každej strane je nielen podrobný popis jednotlivých cvikov a ich účinkov, ale aj najčastejšie sa vyskytujúce chyby pri ich vykonávaní a bohatá je na počet obrázkov z vlastného prevedenia cvikov.

Cena: 10,50€ s DPH

Objednať

smisek_zada.jpg

Spirální stabilizace páteře (SM)

ZDRAVÁ ZÁDA

Léčba skoliózy bez korzetu a bez operace
MUDr. Richard Smíšek, MUDr. Kateřina Smíšková, Zuzana Smíšková

Kniha je v tvrdej väzbe a je zameraná na systematickú starostlivosť o celý pohybový aparát. Opisuje liečbu, prevenciu, regeneráciu či kondičný tréning. Ide o originálnu metódu, preto je v knihe popísaná teória ako aj praktické vykonávanie jednotlivých cvikov. Kniha obsahuje obrázky a fotografie čo slúži pacientom ako návod na vykonávanie jednotlivých cvičebných zostáv. K cvičeniu tejto metódy sú potrebné laná, ktoré ponúkame v sekcii pomôcok.

Viac informácií o tejto metóde nájdete na www.smsystem.cz

Cena publikácie: 17€ s DPH

Objednať


Akrální koaktivační terapie ACT

Akrální koaktivační terapie ACT

PhDr. Ingrid P. Špringrová PhD.

Obsahom knihy sú teoretické a praktické informácie o ATC terapii, jej využitie v praxi fyzioterapeuta a príbuzných odboroch.

Cena publikácie: 25,50€ s DPH

Objednať